۱۰مدل پرده اتاق کودک با طرح های جدید و شیک

در این بخش از سایت رنویت آرک ۱۰مدل پرده اتاق کودک با طرح های جدید و شیک را برای شما همراه هان عزیز گردآوری کرده ایم با ما همراه باشید

10مدل پرده اتاق کودک با طرح های جدید و شیک

یک بخش مهم از دکوراسیون اتاق کودک برمیگردد به مدل پرده، پرده اتاق خواب کودک باید رنگ شاد، طرح فانتزی، جنس مناسب داشته باشد.

تاریخچه پرده​

از شواهد کاوش در Olynthus الینتوس یونان،Pompeii پمپئی،شهر سوخته در ایتالیا و Herculaneum هرکولانیوم شهر باستانی در ایتالیا به نظر می رسد پرده ضخیم جهت تقسیم اتاق در عصر کلاسیک استفاده میشده است. موزاییکهای دوره اولیه مسیح (قرن دوم تا ششم میلادی) نشان می دهد پرده های معلق از میله های آهنی در کاخ ها و خانه‌ها آویزان شده است.

در نسخه های خطی قرون وسطی، پرده ها در داخل درب ها پیچ خورده یا پیچیده می شوند. 

تا پایان قرون وسطی، پنجره ها با استفاده از کرکره های چوبی یا پارچه ای سنگین پوشانده شدند. تخت ها در همه طرف پرده شده و با سایبان پوشانده شده اند. روزی که تخت ها به عنوان نیمکت ها و صندلی ها استفاده می شدند، پرده ها به شکل کیسه ای به صورت منظم حلقه زده و جمع می شدند.

دی قرن ۱۷ خانه‌های ساده ای را نشان می دهد که در آن پنجره ها با پرده های نیمه یا کامل پوشانده شده اند، و تخت ها با پارچه های ساده پوشیده شده اند، بعضی از آنها بدون شک دستباف و احتمالا از جنس پشم است. در ایتالیا تخت ها با پرده هایی از مخملی گران قیمت دور تا دور ساخته شده بودند.

در فرانسه، در زمان سلطنت لوئی چهاردهم، بسیاری از مراسم های جامعه مدنی در اطراف اتاق خواب دولتی پادشاه انجام می شدند، جایی که مبلمان تختخواب شامل لایه های روی هم پرده ها به همراه والان روی آن بود. در طول حاکمیت لوئی پانزدهم پرده های تخت خواب و اتاق ها در انواع مختلفی و متنوعی نصب شده است.

در اوایل قرن نوزدهم سبکهای هنری نقاشی هایی از آثار باستانی، به ویژه یونان باستان و مصر باستان را به نمایش گذاشتند. که منجر به سبکهای جدید الهام گرفته از هند و شرق بود. به همین علت پرده ها از سقف تا کف زمین با والان نصب میشدند. در این دوره ابریشم ساده و ابریشمهای رنگی برای استفاده پرده ترجیح داده میشدند.

در عصر ویکتوریایی، استفاده از پرده در طراحی منازل بشدت رونق گرفت. درب و پنجره ها بوسیله ی پرده پوشانده میشدند. پرده نیز به وسایل اتاق های شلوغ شده از فرش و دکور و اثاثیه دیگر اضافه شدند.

با انواع سنگ برای ساختمان آشنا شوید

با انواع سنگ برای ساختمان آشنا شوید یکی از مهم ترین کارهای نهایی ساختمان

درباره بتن الیافی بیشتر بدانید

درباره بتن الیافی بیشتر بدانید بتن الیافی نوع جدید از بتن ست که مهندسان

وقایع تاریخی ۱۴۰۱/۱۱/۱۷

تاریخ امروز خورشیدی ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ دوشنبه - ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ میلادی ۲۰۲۳-۰۲-۰۶ Monday - 2023

کارفرمای محمودی

کارفرمای محمودی

یکی از حرفه ای ترین ها تو کار طراحی و دکوراسیون هستین

کارفرما مرادی

کارفرما مرادی

تو کار خودتون بهترین هستین

مهندس حاذق پور

مهندس حاذق پور

کارفرما ویلا دماوند

از زمان بندی دقیق، کیفیت خدمات و برخورد پرسنل بسیار راضی بودم. موفق باشین

X