چگونه اتاق نشیمن را طراحی کنیم؟

طراحی اتاق نشیمن یکی از مهم ترین بخش های طراحی میباشد.در ادامه مطلب زیر به شما آموزش میدهیم که چگونه اتاق نشیمن را طراحی کنید.

چگونه اتاق نشیمن طراحی کنیم ؟

اتاق نشیمن یکی از مهم ترین و بهترین فضاها در دکوراسیون داخلی خانه است که اکثر ما با توجه به فضایی که داریم در چیدمان و طراحی‌اش دچار مشکل می‌شویم و به دنبال کسی هستیم که به بهترین شکل ممکن آن را دیزاین کند. ایده‌های بسیاری برای دیزاین و طراحی اتاق نشیمن وجود دارند که بهتر است هر کدام با توجه به بودجه و شرایط دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن به کار گرفته شوند و به بهترین نحو اجرایی شوند.

برای طراحی اتاق نشیمن می‌توانید از یک تیم حرفه‌ای در زمینه دکوراسیون و معماری داخلی کمک بگیرید و ایده‌هایتان را با آن‌ها در میان بگذارید و آن را اجرایی کنید در غیر این صورت خودتان می‌توانید با خواندن این مقاله و دیدن ایده‌های بسیار با کمترین هزینه بهترین دیزاین و طراحی را برای اتاق نشیمن دکوراسیون منزلتان اجرایی کنید.

 

چگونه اتاق نشیمن را طراحی کنیم

اتاق نشیمن یکی از مهم ترین و اصلی ترین اتاق‌ها در دکوراسیون داخلی خانه است.

نشیمن فضایی عمومی در دکوراسیون است به گونه‌ای که هم تمامی اعضای خانواده و هم مهمان‌ها در این فضا قرار می‌گیرند پس طراحی و دیزاین آن باید به گونه‌ای باشد که اکثرا آن را بپسندند و از حضور در آن فضا احساس خوبی را دریافت کنند.

 

 

طراحی سنتی اتاق نشیمن

استفاده از آینه و رنگ سبز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن مدرن و شیک

طراحی داخلی اتاق نشیمن

۱. اگر اتاق نشیمن کوچک و نقلی دارید بهتر است از خرید مبلمان کلاسیک، سلطنتی و استیل دوری کنید و به دنبال مبلمانی کوچک و نقلی به سبک مدرن و مینیمال باشید. این مدل مبلمان دارای طراحی جمع و جوری هستند که می‌توانند به خوبی در فضای کوچک شما قرار بگیرند و در نتیجه طراحی شیک و زیبایی را برای دکوراسیون داخلی منزلتان نمایش بدهند.

 

۲. در طراحی داخلی اتاق نشیمن یک دیوار را نقطه کانونی فضا در نظر بگیرید سپس چیدمان را بر اساس آن دیوار انجام بدهید. در نمونه زیر دیواری که بر روی آن شومینه قرار دارد دیواری کانونی اتاق نشیمن است به گونه‌ای که با استفاده از رنگ آبی در روی رنگ سفید به خوبی آن را در مرکز توجه قرار داده است. و باقی وسایل و اثاثیه طبق آن در اتاق نشیمن قرار گرفته‌اند.

 

۳. حضور آثار هنری را در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و هر فضای دیگری در خانه دست کم نگیرید. انواع تابلو و اکسسوری به گونه‌ای شخصیت خانه را نشان می‌دهند و به فضا حس می‌دهند. در نمونه زیر به خوبی از انواع تابلو، آباژور و مجسمه استفاده کرده‌اند و پویایی را در دکوراسیون اتاق نشیمن زنده نگه داشته است.

 

۴. رنگ را در طراحی داخلی اتاق نشیمن دست کم نگیرید. رنگ در هر فضایی با هر کاربریی بسیار کاربردی هستند پس بهتر است فکر شده از یک ترکیب رنگی مشخص در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن استفاده کنید. در نمونه زیر رنگ غالب فضا رنگ طوسی است اما برای اینکه فضا بی روح و خنثی احساس نشود به خوبی از رنگ زرد نیز در فضا استفاده شده است.

 

۵. استفاده از آینه در دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک و نقلی بسیار کاربردی است. آینه وسیله‌ای که نور را به خوبی منعکس می‌کند و باعث بزرگ‌تر و دلبازتر شدن فضا می‌شوند. در نمونه زیر از آینه دکوراتیو در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن استفاده کرده و دیزاین فضا را شیک و لوکس جلوه داده است.

 

 

۶. نورپردازی را در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن دست کم نگیرید. حضور نور در هر فضایی بسیار ضروری است و نبودش باعث می‌شود فضا کسل کننده احساس شود. نمونه زیر یک اتاق نشیمن با نورهای طبیعی بسیاری است که فضای پر نوری دارد و علاوه بر آن از نور مصنوعی نیز در فضا استفاده شده است.

X