چند قانون طلایی در دکوراسیون خانه

چند قانون طلایی در دکوراسیون خانه

در این بخش از دنیای دکوراسیون رنویت آرک قصد داریم  به شما خوانندگان عزیز نکات طایی دکوراسیون خانه را آموزش دهیم پس با ماتا انتهای مطلب همراه باشید.

چند قانون طلایی در دکوراسیون خانه
طراحی داخلی

Interior design

Read More

اجتناب از نصب تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ

 با این کار هم از ارزش اثر هنری کم می‌شود و هم دیوار خانه کوچک به نظر می‌رسد. تابلوهای هنری باید دو‌سوم پهنای دیوار را پوشش دهند تا بشود آنها را یک عنصر دکوراتیو به حساب آورد.

چند قانون طلایی در دکوراسیون خانه (1)

اگر می‌خواهید دیوارهای اتاق‌تان مرتفع به نظر بیاید،

 از چندین تابلوی عمودی در کنار هم استفاده کنید. اگر دوست دارید دیوارهای اتاق‌تان پهن و طولانی به نظر آید، چندین تابلوی افقی را در کنار هم قرار دهید.

چند قانون طلایی در دکوراسیون خانه (2)

 قبل از انجام رنگ‌آمیزی نهایی، از علاقه‌تان به رنگ مورد نظر مطمئن شوید

 شاید بد نباشد که آن را در جای کوچکی امتحان کنید و زمانی که از شدت روشنی، تیرگی و یا درخشندگی رنگ اطمینان حاصل کردید آن را برای کل دیوارها به کار ببرید. بهتر است،امتحان رنگ را در زیر همان نوری انجام دهید که بیشترین زمان را با آن سپری می‌کنید.

چند قانون طلایی در دکوراسیون خانه (3)

 نورها می‌توانند روی رنگ‌ها تاثیر بگذارند.

برای مثال، نورهای زرد مقداری گرما و زردی به رنگ اضافه می‌کنند. در مقابل، نورهای سفید، باعث اضافه شدن کمی رنگ آبی به دیگر رنگ‌ها می‌شوند.

چند قانون طلایی در دکوراسیون خانه (4)

 استفاده از تابلوهای نقاشی به هماهنگی و زیبایی خانه بسیار کمک می‌کند،

ولی به هنگام نصب این تابلوها باید در نظر داشته ‌باشید که در ارتفاعی بالاتر و یا پایین‌تر از حد تعریف‌شده قرار نگیرند. حد تعریف‌شده نصب تابلوها درحقیقت همان میانگین قد افراد بزرگسال خانواده است، یعنی در فاصله‌ای مابین ۱۵۷ تا ۱۷۰ سانتی‌متر از کف زمین. اگر قصد دارید مجموعه‌ای از تابلوها را روی دیوار به نمایش گذارید، می‌توانید این دامنه را به ۱۳۰ تا ۱۸۵ سانتی‌متر گسترش‌دهید.

چند قانون طلایی در دکوراسیون خانه (6)

اگر می‌خواهید اتاق‌ها بزرگ‌تر از حد واقعی به نظر برسند

 از رنگ‌های روشن و درخشنده استفاده کنید. برعکس، اگر فضای وسیعی در اختیار دارید و می‌خواهید که کوچکتر به نظر برسد، رنگ‌های تیره به کار ببرید.

چند قانون طلایی در دکوراسیون خانه (5)
X