پروانه ساختمان تا چه مدت اعتبار دارد؟

پروانه ساختمان تا چه مدت اعتبار دارد؟

برای ساخت یک ساختمان نیاز به پروانه ساختمان میباشد. در ادامه مطلب زیر برای شما عنوان میکنیم که پروانه ساختمان چه مدت اعتبار دارد.

پروانه ساختمان چه مدت اعتبار دارد؟

ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که جواز یا پروانه ساختمان تا چه مدت اعتبار دارد در این خصوص باید گفت که پروانه ساختمان تا ۲ سال پس از تاریخ صدور از اعتبار بر خور دار است.معمولا مدت‌ زمان کافی و لازم برای ساخت تمام پروژه ‌های ساختمانی برحسب متراژ آن‌ها اعلام‌ می شود و چنانچه شخص مالک نتواند در این مدت فرآیند ساخت و ساز را به اتمام برساند ابتدا به او اخطار داده ‌می شود و در نهایت مشمول پرداخت عوارض تعویق خواهد شد.در مورد این که مهلت هر مرحله از عملیات ساختمانی چگونه است نیز باید گفت که تمامی این موارد برحسب متراژ و تعداد طبقات در جدولی تعیین می‌گردد و به مالک تحویل داده می شود. اما به‌عنوان یک معیار کلی ساخت یک ساختمان حدود ۴ سال در نظر گرفته می‌شود و مهلت داده می شود.

 

نکته : با توجه به این که شهرداری فرصت کافی برای تمدید پروانه ساخت در نظر گرفته است بنابراین بعد از پایان این دوره تمدید پروانه ساختمان امکان‌پذیر نخواهد بود.اگر مدت زمان شما برای ساخت به پایان رسیده باشد و عملیات هنوز پایان نیافته بود مالک ملزم به دریافت مجوز ساخت جدید و پرداخت ۲۰ درصد از محاسبات پروانه به نرخ روز خواهد شد. در این صورت شهرداری پروانه قبلی را برای یک دوره سه‌ ساله تمدید می‌کند.

پروانه ساختمان تا چه مدت اعتبار دارد؟
پروانه ساختمان تا چه مدت اعتبار دارد؟
X