نکات مهم جهت انتخاب کاشی آشپزخانه

نکات مهم جهت انتخاب کاشی آشپزخانه

زمانی که یک آشپزخانه ساخته میشود یکی از مهم ترین نکات خرید کاشی و توجه به نمونه و رنگ آن میباشد. در ادامه مطلب زیر نکات مهم جهت انتخاب کاشی منزل را برای شما آورده ایم.

در انتخاب کاشی آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اینکه در انتخاب کاشی آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کنیم همچنین موارد قابل اهمیت برای انتخاب بهترین مدل کاشی برای آشپزخانه مطلبی است که ما بطور مفصل برای شما توضیح خواهیم داد. انواع متفاوتی از کاشی برای دکوراسیون مدرن و کلاسیک وجود دارد. کاشی می تواند ساده یا طرح دار باشد. طرح ها و مدلهای کاشی بسیار متنوعی وجود دارد. شما با مطالعه مطالب زیر و دیدن تصاویر آن می توانید با انواع طرحها و مدلهای مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه خود آشنا شوید.

کاشی آشپزخانه

کاشی آشپزخانه یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش دیوارهای آشپزخانه به شمار می رود. ضد آب بودن، مقاومت در برابر گرما و رطوبت، طول عمر بالا و مقاومت در برابر ضربه از مزیت های استفاده ازآنها ست. به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از کاشی برای آشپزخانه به میان می آید، منظور دیوار های آشپزخانه هستند و نه کف آن در کف آشپزخانه (یا هر اتاق دیگری)، به جای کاشی از سرامیک استفاده می شود. البته تفاوت این دو موضوع دیگری است که پرداختن به آن در این مقاله نمی گنجد. علاوه بر این مزیت های نامبرده، می تواند در ظاهر محیط هم تاثیر به سزایی داشته باشد. بنابراین علاوه بر کیفیت محصول، باید نکات دیگری را نیز هنگام انتخاب کاشی در نظر داشته باشید.

 

کاشی آشپزخانه ساده باشد یا طرح دار؟

این که کاشی ساده انتخاب کنید یا طرح دار در درجه اول به سلیقه شما مربوط است. اما پس از سلیقه، می توان به نکات دیگر هم توجه کرد. اگر آشپزخانه تان کوچک است اما ظاهری خلوت دارد، کاشی هایی با طرح های سایه روشن می تواند به آشپزخانه تان حجم بدهند.

 

اما اگر آشپزخانه ظاهری پر و شلوغ دارد و سایز آن هم زیاد بزرگ نیست، توصیه می شود که به سراغ مدل های ساده تر بروید و سعی کنید سلیقه تان را در رنگ کاشیها پیاده سازی کنید. در این نوع آشپزخانه ها از کاشی های ریز بپرهیزید. کاشی های با سایز های خیلی کوچک، در آشپزخانه های بزرگ ظاهر جذاب تری دارند.

طرح برجسته

وقتی صحبت از کاشی به میان می آید، اغلب به فکر انتخاب یک مدل خاص برای کل فضای آشپزخانه می افتند. اما کسی ما را برای انتخاب کاشی محدود نکرده. پس می توانیم از خلاقیت و اصول طراحی کمک بگیریم تا دکوراسیونی خاص و در عین حال مدرن برای آشپزخانه خود دست و پا کنیم. هر قسمت از دیوار آشپزخانه را می توان با شکل خاصی از طرح خاصی پوشاند. اگر نگران ناهماهنگ به نظر رسیدن آشپزخانه هستید، می توانید همه جا را با یک مدل پوشش دهید و فقط یک بخش کوچک را به مدلی متفاوت اختصاص دهید. در طراحی های امروزی، یکدست بودن کل فضا زیاد مورد توجه نیست.

 

یک مدل تایل آشپزخانه با طرح وسط شلوغ کاشی طرح برجسته

یکی از مدل های جذاب برای آشپزخانه، کاشی هایی با طرح برجسته هستند. اگر آشپزخانه تان دارای دکوراسیون چوبی می باشد، استفاده از کاشی برجسته گزینه بسیار مناسبی است. این نوع کاشیها در بافت های گوناگون تولید و عرضه می شوند و می توانید متناسب با سلیقه خود از آن ها استفاده کنید.

 

مدلهای باطرح برجسته کاشی طرح برجسته

طرح و مدل کاشی

کاشی های طرح دار را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد. دسته اول آنها که دارای طرح مانند هم است و یک مدل تکرار شونده در کل فضا ایجاد می کنند. دسته دوم طرح هایی که با در کنار هم قرار گرفتن، یک طرح بزرگ ایجاد می کنند.

 

تایلهای طرح دار برای آشپزخانه طرح و مدل کاشی

اگر طرفدار دکوراسیون کلاسیک هستید، نوع اول برای آشپزخانه تان مناسب تر است. اما در غیر این صورت اگر می خواهید آشپزخانه تان شلوغ به نظر نرسد و طرفدار مدل های خاص تر هستید، بدون شک مورد دوم بیشتر به کارتان خواهد آمد. البته نصب مورد دوم کمی زمان بر است زیرا هر کاشی باید در جای مخصوص خود قرار گیرد. البته این هم موردی نیست که نگرانی ایجاد کند زیرا کارشناسان نصب اغلب در کار خود خبره هستند. کاشی های با طرح های تکرار شونده، خودشان در انواع گوناگونی موجود هستند. برای مثال در برخی از آن ها، بین هر چند کاشی یکسان، کاشی با طرح یا رنگ متفاوت قرار میگیرد. این عنصر

کاشی آشپزخانه برای دکوراسیون مدرن

در طراحی های مدرن، بیشتر از آن که به طرح توجه شود، به نوع برش و ترکیب رنگی آن توجه می شود. بنابراین در این نوع دکوراسیون استفاده از کاشی های ساده مرسوم است. اما نه به همان سبک قدیمی. استفاده از کاشی هایی با برش های منحصر به فرد، به جای مستطیل ها و مربع های قدیمی، می تواند دکوراسیون خاصی پدید آورد.

 

حتی همین کاشی های مستطیلی به جای اینکه همانند آجر روی هم قرار بگیرند، می توانند به صورت مورب چیده شوند. البته این مورد به طراحی و سایز اولیه کاشی ها مرتبط است و بهتر است اطمینان حاصل کنید که برای این کار مناسب باشند.

 

طراحی مدرن

حتی اگر به فکر کاهش هزینه هستید، طراحی مدرن می تواند راه حلی ایده آل باشد. کاشی های ساده خریداری کنید، اما در ترکیب رنگی متنوع و هماهنگ. هم می توانید از نصاب ها بخواهید تا کاشی های رنگی را به صورت رندوم برایتان نصب کنند و هم می توانید نظمی برای هر رنگ در نظر بگیرید.

 

رنگ روشن برای طراحی داخل اشپزخانه

برای مثال با استفاده کاشیهایی از طیف های مختلف یک رنگ و نصب هر رنگ در یک ردیف افقی، می توانید با هزینه اندک، کار یک طراحی حرفه ای را در خانه خود پیاده کنید. البته هماهنگی رنگ کاشی ها با سایر بخش های آشپزخانه را از یاد نبرید.

 

کاشی رنگ تیره

رنگهای تیره، در آشپزخانه هایی با سبک مدرن بیشتر دیده می شوند. گرچه توصیه کلی به این است که فضای آشپزخانه حاوی رنگ های زنده و روشن باشد، نمی توان از هماهنگی کاشی های تیره با نوع خاصی از دکوراسیون داخلی آشپزخانه چشم پوشی کرد. اگر می خواهید از کاشی تیره رنگ استفاده کنید، اما نگران کم نور شدن محیط هستید، استفاده از کاشی هایی با روکش “های گلس” راه حل خوبی خواهد بود. این مدل ها با انعکاس نور می توانند از کم نوری محیط جلوگیری نمایند.

 

مدل سایه روشن

اگر زیاد طرفدار دیده شدن مرز بین کاشی های نیستید، تا حد امکان از کاشی های رنگ روشن و بدون طرح دوری کنید. در این نوع، مرز بین کاشی بیش از سایر انواع خود نمایی می کند. کاشی هایی که دارای طرح های سایه روشن هستند، بهترین گزینه برای دیده نشدن مرز محسوب می شوند.

 

طرحهای اشپزخانه شیک مدل سایه روشن

در اصل خطای دید در این نوع کاشی ها از دیده شدن مرز بین آن ها جلوگیری می کند. گزینه دیگری که برای جلوگیری از دیده شدن مرز بین کاشی ها وجود دارد، استفاده از کاشی هایی است که در لبه ها، دچار فرورفتگی هستند. در این مورد نیز سایه ایجاد شده در فرورفتگی لبه ها مانع دیده شدن مرز بین کاشی ها می شود.

 

مدل سایه روشن یک مدل کاشی فیروزه ای با اشکال مورب

گزینه دیگری که برای جلوگیری از دیده شدن مرز بین کاشی ها وجود دارد، استفاده از مدل هایی است که در لبه ها، دچار فرورفتگی هستند. در این مورد نیز سایه ایجاد شده در فرورفتگی لبه ها مانع دیده شدن مرز بین کاشی ها می شود.

 

X