ورودی منزل همیشه تاثیر مثبتی روی مهمان میگذارد. در ادامه مطلب زیر با نکات طراحی ورودی منزل شما را آشنا خواهیم کرد.

مرحله اول: فضای ورودی منزل را اندازه بگیرید

در طراحی ورودی خانه ، ابتدا فضایی که در اختیار دارید را اندازه بگیرید و نقشه آن را روی کاغذ بکشید. سپس با در نظر گرفتن نحوه حرکت افراد و ورود و خروج آن ها ، وسایل مورد نیازی که قرار است در آنجا قرار گیرد را تجسم کنید. می توانید هر یک از این وسایل را روی نقشه ای که تهیه کرده اید بکشید تا ایده آل ترین مکان را برای آن ها پیدا کنید.

مرحله دوم: به نورپردازی ورودی خانه توجه کنید

میزان نور طبیعی که به محیط ورودی منزل می رسد را مشخص کنید. این کار به شما کمک می کند تا تشخیص دهید در کدام قسمت ها در طراحی ورودی خانه از نور مصنوعی استفاده نمایید. نورپردازی به فضای شما شکل می دهد و یک فضای خاص همراه با نقوش زیبا ایجاد می کند. نورپردازی در طراحی ورودی خانه بسیار مهم است.

شما می توانید از چراغ های دیوارکوب یا استند استفاده کنید. هنگام نصب این وسایل ، مکان آن ها را در قسمت های مختلف طراحی ورودی خانه آزمایش کنید. بهتر است از چراغ های آویزان استفاده نکنید. این چراغ ها ، به صورت بصری فضای شما را کوچکتر نشان می دهند. به خصوص استفاده از آن ها برای راهروهای باریک ، فضا را کوچک تر از قبل هم می کند.

گزینه خوبی که پیشنهاد می شود ، نور افکن ها و چراغ های فرو رفته در سقف هستند. این چراغ ها علاوه بر این که یک نور نرم و منظم را پراکنده می کنند ، فضایی از محیط را اشغال نمی نمایند.
شاید برایتان مفید باشد > نقطه کانونی (فوکال پوینت) چیست و چه راه هایی برای تشخیص آن وجود دارد؟

مرحله سوم: به وسایلی که قرار است به کار ببرید ، خوب فکر کنید

 

در طراحی پیش ورودی منزل ، چه وسایل و اکسسوری هایی قرار است اضافه شوند؟ به عنوان مثال ، از چه نوع جا کفشی و چه اندازه ای قرار است استفاده شود؟ بنابراین ، جاکفشی یا حتی کفپوش ها را کاملاً مشخص کنید. سبک این موارد باید به گونه ای باشند که با دکوراسیون بقیه خانه هماهنگی ایجاد کنند و در عین حال طراحی ورودی خانه را نیز جذاب تر کند.

مرحله چهارم: تصمیم گیری در مورد رنگ های انتخابی

در مورد رنگ هایی که قرار است در طراحی ورودی منزل به کار ببرید تصمیم خود را بگیرید. ترجیح داده می شود که خود را به تعداد اندکی رنگ محدود کنید و سپس با تجسم آن ها در ذهن و تغییراتی که به آن ها می دهید ، این موارد را آزمایش کنید و با یکدیگر تطبیق دهید. رنگ هایی که قرار است در طراحی پیش ورودی منزل به کار ببرید را به همراه وسیله ای که قرار است این رنگی باشد مجسم کنید تا به شما کمک کند این اشیا چگونه باید به نمایش گذاشته شوند.

به خاطر داشته باشید که برای ایجاد یک پایان هماهنگ و زیبا ، دیوار ها ، کفپوش ها و درب ورودی خانه را هم در نظر بگیرید. برای راحتی بیشتر ، می توانید چند عکس از این فضا بگیرید و نحوه پیش نمایش رنگ ها و وسایل را در فضا تجسم کنید. اگر فضای کوچکی در اختیار دارید ، با کمی تخیل می توانید از محدودیت فضا به نفع خود در طراحی پیش ورودی منزل استفاده کنید.

مرحله پنجم: به دیوار ها توجه کنید

مطمئناً رنگ دیوار یا کاغذ دیواری ، منبع اصلی رنگ فضای شما است و تمام وسایلی که انتخاب می شوند به همراه رنگ آن ها ، باید با دیوار های ورودی منزل تطبیق داده شوند. مگر اینکه طرح های خنثی را انتخاب کنید تا دستتان برای رنگ هایی که در جاهای دیگر استفاده می شود ، بازتر باشد. اگر به دنبال بزرگتر نشان دادن فضای ورودی خانه خود هستید ، رنگ های روشن و شفاف را انتخاب کنید و تضادی بین آن ها با سقف سفید ایجاد نمایید.

مثلاً یک آجرکاری کرم رنگ به همراه رنگ روشن جاکفشی و آینه ایستاده براق ، یک ورودی زیبا را خلق می کند. شما همچنین می توانید آثار هنری قاب شده را به دیوار متصل نمایید. البته برای اینکه فضای خود را بیش از حد شلوغ نکنید ، بهتر است از کفپوش یا دیوار با رنگ روشن استفاده نمایید.
شاید برایتان مفید باشد > انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای دکوراسیون داخلی منزل

استفاده از رنگ های روشن در فضای کف ، باعث می شود تا لوازم دکوری مثل ساعت و کار های هنری ، قدرت بیشتری برای عرض اندام داشته باشند.

مرحله ششم: به رنگ و بافت کفپوش ها توجه کنید

در طراحی ورودی خانه پس از انتخاب رنگ دیوار ، نوبت کفپوش ها می رسد. سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که تا حدی با دیوار تضاد داشته باشد. به عنوان مثال ، از دو رنگ روشن یا دو رنگ تیره استفاده کنید.

همچنین به نوع فرش و قالیچه که قرار است روی زمین پهن شود فکر کنید. رنگ و بافت این قالیچه باید با کف همخوانی داشته باشد. اگر می خواهید به فضای خود عمق بدهید ، می توانید از تخته های طولانی برای کفپوش استفاده نمایید.

مرحله هفتم: وسایل مد نظر خود را در جایی مخصوصشان قرار دهید

هنگامی که ظاهر کلی و طراحی فضای ورودی منزل را مشخص کردید ، نوبت به اجرای طرح می رسد. حالا باید وسایل خود را طبق طرحی که در ذهن داشتید جاگیر نمایید. آینه ، جاکفشی ، گلدان ها ، فرش ها و … را در محل مناسب بچینید. فراموش نکنید که حتماً تا جایی که امکان دارد آن ها را جابجا نماید و ترکیبات مختلف را امتحان کنید. این کار به شما کمک می کند که بهترین ترکیب و دکوراسیون را انتخاب کنید و ببینید کدام یک بهتر جواب می دهد.

بنابراین ، با استفاده از اشیاء دکوراتیو و بدون شلوغ کردن فضا و همچنین حفظ تعادل رنگ ، جلوه های نهایی را اضافه نمایید. به عنوان مثال ، شما می توانید از کمد ها و یا جاکفشی های بلند استفاده کنید که تا سقف کشیده شده اند و با درب ورودی اصلی مطابقت دارند.

اگر طراحی مدرن را دوست دارید ، می توانید یک لوستر یا آیینه زرق و برق دار هم به فضای خود اضافه کنید.

مرحله هشتم: به سبک و سلیقه خود توجه کنید

فراموش نکنید که کسی که قرار است در این خانه زندگی کند شما هستید. بنابراین طراحی این فضا باید کاملا با سبک و سلیقه شما همخوانی داشته باشد و بعد از مدتی شما را پشیمان نکند. شما می توانید با الگو گرفتن از عکس ها و طرح های آماده و مشاهده موضوعات و دیدگاه های مختلف ، چیزی که به دردتان می خورد و برای شما مفید است را انتخاب کنید.
شاید برایتان مفید باشد > دیوار شاخص (اکسنت وال) چیست | راه‌های تشخیص و انتخاب دیوار شاخص

همچنین ، می توانید به اطراف خود نگاه کنید و از چیزهایی که می بینید الهام بگیرید. در واقع ، تمام چیز هایی که در اطراف شما وجود دارند یک منبع الهام هستند. حتی مفهوم تاثیرگذاری ساده ترین و از پیش و پا افتاده ترین اشیا نیز کاملا اثبات شده است. بنابراین ، چشمانتان را باز کنید و با دقت به محیط اطراف خود نگاه کنید.

شکل ها ، خطوط ، طرح ها و ترکیب رنگ ها در همه جا وجود دارند. فقط کافیست که آن ها را تشخیص دهید و بشناسید. مطمئن باشید که همین طرح های ساده و ترکیب رنگ های مختلف ، می توانند به شما در طراحی ورودی خانه و رنگ های مناسبی که قرار است در آنجا به کار ببرید ، کمک کنند.
قدرت جادویی استفاده از گیاهان در طراحی فضای ورودی خانه

بهترین راه برای ارتباط قوی با دنیای طبیعی ، آوردن طبیعت به داخل خانه است. افزودن گیاهان مختلف که با نور و دمای ورودی خانه سازگار باشند ، احساس تازگی را القا می کند و یک محیط خاکی و طبیعی به وجود می آورند. اگر در طراحی پیش ورودی منزل شما پنجره به کار رفته است و این پنجره به روی یک باغ یا حیاط باز می شود ، می توانید از انواع دیگر گیاهان که در محیط بیرون استفاده می شوند نیز استفاده کنید؛ تا با باز شدن پنجره ها ، طبیعت به داخل خانه شما آورده شود و از هر زاویه ای ، امکان تماشای طبیعت فراهم باشد.

X