تخت خواب کلاسیک تختی با وقار برای اتاق خواب شما

تخت خواب کلاسیک تختی با وقار برای اتاق خواب شما

تخت خواب کلاسیک یکی از تخت خواب های زیبای هر اتاق خوابی است. در ادامه مطلب زیر با این تخت خواب بیشتر آشنا شوید.

وقتی اسم سرویس خواب کلاسیک به گوش‌تان میخورد چه تصویری در ذهن شما شکل می‌گیرد؟ منظره‌ای از یک تخت خواب ساده و کم‌تزئینات؟ یا یک تخت تجملاتی و خوش‌تراش و کنده‌کاری‌شده؟ هردوی این‌ها می‌توانند عضوی از سبک کلاسیک باشند. تخت خواب کلاسیک گستره بزرگ و متنوعی از مدل‌ها و طرح‌های جذاب و خیره‌کننده را در بر می‌گیرد و با هر ذوق و سلیقه‌ای سازگار است. امروز با معرفی یکی از بهترین برندهای تولیدکننده سرویس خواب کلاسیک، قصد داریم شما را بیشتر با این سبک شکوهمند آشنا کنیم. متخصصان در قصر دکوراسیون آرنا پالاس برای شما توضیح می‌دهند، پس با ما همراه باشید.

ویژگی‌های فوق‌العاده تخت خواب کلاسیک

تخت خواب‌های کلاسیک زیباترین و وزین‌ترین نوع تخت خواب هستند. این سرویس‌ها معمولا از بهترین متریال طبیعی که چوب می‌باشد، ساخته شده‌اند. تخت خواب‌های شاهانه و سلطنتی در دسته‌بندی کلاسیک قرار می‌گیرند. می‌دانید که زندگی شاهانه بسیار پرزرق و برق و تجملاتی بوده است، لذا تخت‌خواب‌های سلطنتی هم بر روی همین قاعده دارای تراش‌کاری‌ها و ظرافت‌های بی‌نظیری هستند که نگاه هر زیبادوستی را به سمت خود می‌کشد. اما همیشه سبک کلاسیک پرطمطراق و تشریفاتی نیست، ممکن است تخت‌ خواب‌های کلاسیک کنده‌کاری زیادی نداشته باشند اما تنها یک انحنا و طرح گل و بوته و برجستگی‌ای کوچک بتواند آن را شکوهمند و رویایی جلوه دهد.

 

تخت خواب کلاسیک، انتخاب نوعروس‌ها

معمولا بسیاری از نوعروس‌ها دوست دارند در منزل جدید خود از بیشترین تزئینات استفاده کنند و به جزئیات و ظرافت اهمیت خاصی می‌دهند. سبک کلاسیک برای این افراد پیشنهادی عالی است. برای عروس و دامادها چیدمان اتاق خواب خیلی مهم است و در انتخاب وسایل آن وسواس به خرج می‌دهند، این را بدانید که سبک کلاسیک ذاتا می‌تواند پاسخگوی همه نوع سلیقه‌ای باشد.

رنگ‌ تخت خواب کلاسیک؛ گرم یا سرد؟

شاید ذهنیت افراد از سبک اتاق خواب کلاسیک، تخت خواب‌هایی بزرگ و سنگین با رنگ‌های تیره و کسل‌کننده است! اما این دیدگاه صحیح نیست. درست است که جنس سرویس‌های کلاسیک معمولا از متریال با رنگ‌های تیره و گرم مانند چرم و چوب است اما شما می‌توانید در دیزاین اتاق خواب کلاسیک‌ خود راحت باشید! اگر از رنگ‌های سنگین لذت نمی‌برید از کاغذ دیواری‌هایی با رنگ شاد و متنوع، قاب‌های هنری، اکسسوری‌ها و گلدان‌ها و گیاهان موردعلاقه خود برای تزئین اتاق خواب استفاده کنید. حتی اگر دوست دارید سرویس خواب کلاسیک‌تان به رنگ سبز و صورتی و دیگر رنگ‌های شاد باشد، می‌توانید آن را با تولیدکننده در میان بگذارید و تخت دلخواه خود را به قالب و سبک کلاسیک دربیاورید.

سرویس خواب کلاسیک چه اجزایی دارد؟

سرویس خوابی که در سبک شیک کلاسیک تولید می‌شود معمولا دارای عناصر زیر است:

تخت خواب
پاتختی
میز توالت
پاف
آینه

تخت خواب، پاتختی و میز توالت و آینه اجزای جدایی‌ناپذیر سرویس خواب هستند اما پاف از لوازمی است که زیاد هم ضروری نیست و می‌توانید بنا بر سلیقه آن‌ را خریداری نکنید. اگر اتاق خواب شما کوچک است پاف وسیله‌ای اضافی است و فقط فضای شما را تنگ میکند.

تخت خواب کلاسیک؛ خصوصیات مدل اعیانی و سلطنتی

مدل شکوهمند سلطنتی در سبک کلاسیک با الهام از طبیعت ساخته شده است، پس نباید توقع داشته باشیم در آن اجزایی مصنوعی مانند فلز و آلیاژ ببینیم. ترکیب چوب و چرم از آن ترکیب‌های جذاب است که هرگز از مد نمی‌افتد. جنس چوب در این سبک باید بسیار مرغوب باشد، زیرا خراطی‌ها و منبت‌کاری‌های ظریف روی تاج تخت، پایه‌های پاتختی و میز آرایش و حاشیه آینه بسیار حساس هستند.

پایه‌های بلند تخت‌های سلطنتی اشرافیت و غرور خاصی به اتاق خواب شما می‌بخشد و به دلیل داشتن تاج بزرگ و بلند، برای اتاق خواب‌های کوچک توصیه نمی‌شود، چرا که اتاق را دلگیر، به‌هم‌ریخته و پژمرده نشان می‌دهند.

تخت خواب کلاسیک تختی با وقار برای اتاق خواب شما
تخت خواب کلاسیک تختی با وقار برای اتاق خواب شما
X