تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون خانه

استفاده از رنگ های مختلف در دکوراسیون خانه موجب انتقال احساسات مختلف به فرد میشود. هر رنگ تأثیر فیزیکی و روحی خاصی را بر روی بیننده می گذارد و افراد واکنش های متفاوتی نسبت به رنگ های مختلف از خود نشان می دهند.

 

ترکیب درست و زیبای رنگ ها تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل و زیبایی آن خواهد داشت. هر رنگ تاثیرات روانی ویژه ای را روی روحیه افراد می گذارد. در طراحی دکوراسیون منزل، انتخاب رنگ برای دیوارها، سقف و وسایل منزل از لحاظ روان شناسی بسیار مهم است. زیبایی و تاثیر روانی از فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ برای وسایل منزل و بخش ها مختلف آن است و هر رنگ نشانه ای را به منزل شما می دهد. در این بخش ا ز رنویت آرک قصد داریم رنگ سبز را برای دکوراسیون منزل بررسی کنیم و تاثیر این رنگ را بر روحیه افراد بیان می کنیم.

رنگ زرد

از رنگ زرد مایل به طلایی در اتاق ناهارخوری استفاده می شود که اشتها برانگیز است. کرم نباتی برای اتاق نوزاد مناسب است و رنگ شادی است. رنگ زرد برای اتاق نوجوانان مناسب است و رنگ مثبتی است که حافظه را تقویت می کند وبه مطالعه کمک می کند. به کار بردن رنگ زرد در مغازه های کوچک حالت خوشامد گویی دارد و جلب نظر می کند اما بهتر است این رنگ را با سایر رنگ ها ترکیب کنید تا باعث تندمزاجی و بدخلقی در محیط نشود. آبی و زرد بهترین ترکیب رنگ است و زرد و سفید محیط را تمیز نشان خواهد داد.

تاثیررنگ زرد در دکوراسیون خانه

زرد رنگی درخشان، شادی آور، گیرا، اشتها آور، امیدوار کننده، خلاق، الهام بخش و نشانه استقبال است. این رنگ حافظه را تقویت می کند و موجب درون نگری می شود. این رنگ نشانه ارتباطات، مناظره و حکمت است و از طرفی خصومت و تبعیض را افزایش می دهد. پس بهتر است این رنگ را در دکوراسیون منزل با سایر رنگ ها ترکیب کنید.

X