با کاربرد رنگ بژ در دکوراسیون آشنا شوید

یکی از زیبا ترین رنگ ها در دکوراسیون رنگ بژ میباشد. در ادامه مطلب زیر با کار برد این رنگ در دکوراسیون آشنا شوید.

نکات مهم در استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون

آشنایی با رنگ بژ:

در این بخش از آموزش دکوراسیون با هم به بررسی رنگ بژ در دکوراسیون داخلی میپردازیم.

رنگ بژ ریشه ای فرانسوی دارد و به معنای رنگ پشم بدون رنگ است. اگر بخواهیم رنگ بژ را توصیف کنیم باید بگویم رنگ بژ رنگ قهوه ای همراه با رنگ زرد و حتی گاهی در همراهی با رنگ سفید است که بسته به میزان ترکیب این رنگ ها در تناژ مختلفی قرار میگیرد. از رنگ بژ برای سبک دکوراسیون های مینیمال ، مدرن و کلاسیک میتوان استفاده کرد.

ویژگی های رنگ بژ:

در روانشناسی رنگ بژ، این رنگ محافظه کار و خنثی قابل اعتماد ، محافظه کار و انعطاف پذیر است و معمولاً برای پر کردن زمینه ها با نمایش های دو بعدی استفاده می شود ، بنابراین حواس پرتی کمتری را برای ناظر ایجاد می کند ، آن را روی قطعه یا مورد دلخواه متمرکز می کند و نه روی رنگی که اطراف آن را احاطه کرده است وقتی صحبت از استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی میشود به خوبی میدانیم که میتوان این رنگ را در هر موقعیتی از خانه استفاده کرد.

رنگ بژ منتقل کننده ی رسمیت است و در عین حال میتواند تعادل ایجاد کند . این رنگ رنگی ساده است که توجه ها را به خود جلب نمیکند. باعث آرامش می شود و البته آرامشی که همراه با کمی کسالت است. به همین دلیل است که در اتاق های اسپا از این رنگ استفاده نمیشود.

قبل از استفاده از رنگ بژ به این نکات توجه کنید!

قبل ار این که دست به رنگ شوید بررسی کنید که کدام تناژ از این رنگ با رنگ های داخل اتاق شما همخوانی دارد ؟ آیا رنگ مورد پسند شما همان رنگی میشود که شما میخواهید؟ این رنگ در طول روز با تغییر نور چه تغییری میکند و آیا شما این تغییرات را در طول روز میپسندید؟

رنگ بژ منتقل کننده ی رسمیت است و در عین حال میتواند تعادل ایجاد کند . این رنگ رنگی ساده است که توجه ها را به خود جلب نمیکند. باعث آرامش می شود و البته آرامشی که همراه با کمی کسالت است. به همین دلیل است که در اتاق های اسپا از این رنگ استفاده نمیشود.

در کنار چه رنگ هایی استفاده میشود؟

بهترین کار برای پیدا گردن همراهان رنگ بژ ، پیدا کردن این رنگ در طبیعت است. در ساحل رنگ شن ها و در جنگل رنگ خاک از رنگ بژ استفاده شده ساحلی که با نور خورشید گرم و آبی زیبای دریا میشناسیم. به همین ترتیب ، یک رنگ بژ و زرد گرم که با آبی در هر اتاق یک اثر آرام و آرام ایجاد می کند. همچنین رنگ بژ در کنار سبز ها نیز زیبایی میبخشد.

از رنگ های دیگر در کنار بژ میتوان به رنگ قرمز طلایی قهوه ای خاکستری مشکی و سفید اشاره کرد.

برای بررسی این که تناژ گرم مکمل رنگ بژ شماست یا تناژ سرد بهتر است از یک کاغذ سفید استفاده کنید. یک کاغذ سفید را در روشنایی روز در کنار رنگ خود قرار دهید و مشاهده کنید که زیر لایه های رنگ شما رو به سردی می رود یا گرمی سپس به انتخاب رنگ های مکمل بپردازید.

اگر رنگ بژ شما کمی کدر است میتوانید از رنگ سفید در ترکیب آن استفاده کنید تا روح بیشتری به آن ببخشید.

X