با بهترین روشهای طراحی حیاط آشنا شوید

با بهترین روشهای طراحی حیاط آشنا شوید

یکی از اصلی ترین قسمت های منزل که مورد توجه هر کسی است که وارد منزل میشود حیاط میباشد.در ادامه مطلب زیر با بهترین روش های طراحی حیاط آشنا شوید.

طراحی حیاط کار سختی ست! شاید هم آسان! فضایی باز همراه با صدها عامل مخرب که می تواند بر چگونگی طراحی و اجرای طرح ها تاثیر داشته باشد. اینگونه طراحی ها بسیار مهم هستند زیرا حیاط خانه اولین نمایی ست که به محض ورود دیده می شود پس اولین برخورد یعنی اولین تاثیر. هر چه این تاثیر مثبت تر باشد قطعاً حال و هوای کل خانه هم مثبت دیده می شود.

اندازه و ابعاد حیاط در این نوع محوطه سازی ها بسیار مهم است زیرا قرار است از ابزار و وسایل متنوع برای طراحی حیاط استفاده شود. ابتدا باید محوطه ای که قرار است طراحی برای آن انجام و اجرا شود دقیقاً مشخص شده سپس نسبت به عملیات مهم اجرایی اقدام کرد. در این بین میزان هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته شده هم بسیار مهم و حائز اهمیت است.

طراحی حیاط به کمک گل و گیاه فراوان

فرقی نمی کند در چه اقلیمی زندگی می کنید و چند نوع گیاه در آن منطقه در دسترس دارید فقط کافی ست بخواهید گیاهان مختلف را در حیاط کوچک یا بزرگ خود وارد کنید، مطمئناً گزینه های فراوانی برای شما وجود دارد. برای شروع می توانید ابتدا اطراف و حاشیه های حیاط را به کمک گیاهان فراوان و سبز پوشانده سپس با فواصل مشخصی بین آنها را به کمک سنگ، چوب و صندلی پر کنید.

 

همچنین می توان به راحتی، فضاهای میانی حیاط و یا کنج ها را به کمک انواع گلدان بزرگ و درختچه های فراوان به زیبایی هر چه تمامتر تزیین نمود. در چنین مواردی استفاده از بهترین نمونه ها و طراحی حیاط خانه می تواند در واقع همان به کار بردن رنگ های روشن در کفپوش حیاط همچنین استفاده از مبلمان مختلف حیاط در رنگ های طیف روشن باشد، همگی زیبایی فراوانی به فضای حیاط خانه ویلایی می بخشند.

طراحی حیاط ویلا با استفاده از چوب

چوب و رنگ آن همیشه زیبایی خود را دارند و این زیبایی از بین رفتنی نیست. برخی از این چوب ها حتی پس از باران خوردن، زیبایی خود را از دست نداده و با کمی مراقبت می توانند سال ها در برابر باد و باران به راحتی مقاومت کنند. به همین دلیل طراحان به وفور از چوب در طراحی و محوطه سازی حیاط ویلا استفاده می کنند. یکی از بهترین شیوه ها در استفاده از چوب، برش چوب ها در عرض کم طول زیاد و نصب آنها به تعداد فراوان دقیقاً مانند نرده است.

 

اینگونه استفاده از چوب ها به دلیل رنگ قهوه ای بسیار زیبای آنها و القای گرما به محیط حیاط می تواند در زیبایی دکوراسیون حیاط بسیار موثر باشد. همچنین رنگ قهوه ای چوب ها در کنار رنگ سبز و متنوع گل و گیاه حیاط، تضادی بسیار دوست داشتنی ایجاد می کند؛ محوطه سازی حیاط به کمک چوب می تواند از دردسر و سردرگمی انتخاب های فراوان کاسته و بهترین طراحی حیاط خانه را ایجاد کند.

طراحی حیاط به کمک سنگ های مقاوم

دیوار، حصار، مبلمان و گیاهان حیاط در زیبایی حیاط بسیار موثرند اما یکی از مهم ترین و اصلی ترین اِلمان های زیبایی حیاط ویلا کفپوش حیاط است. کفپوش ها انواع و اقسام بسیار فراوانی دارند که هم قابل سفارش، تولید و سپس نصب در حیاط هستند و هم در همان مکان می توان آنها را مانند برخی متریال ها از جمله بتن، با طراحی هایی زیبا ایجاد و نصب کرد اما در اینجا استفاده از انواع سنگ مد نظر ماست.

 

 

سنگ ها پس از برش و آماده شدن در کارخانه، به حیاط منتقل و نصب می شوند. جلای ظاهری، رنگ بسیار مناسب و مقاومت این کفپوش ها، این متریال را از اولین انتخاب های هر خانه داری کرده است. پس از نصب سنگ حیاط، زیبایی حیاط خانه بسیار بیشتر دیده می شود خصوصاً اینکه استفاده از گل و گیاهان را به اطراف حیاط و کنار حصارها منحصر کرده تا زیبایی کفپوش حیاط بیشتر دیده شود.

طراحی حیاط و محوطه سازی را با هر چیزی می توانید انجام دهید؛ سنگ، چوب، شیشه، فلز و هر متریال دیگری. مهم شکل و شیوه استفاده از آنهاست نه خود متریال. برای اینکه بتوانید استفاده از این مواد اولیه را در حیاط خانه ویلایی خود داشته باشید از قدرت و هنر طراحی استفاده خواهید کرد، این هنر از هر متریالی اوج زیبایی اش را بیرون خواهد کشید چه در فضاهای درونی و چه در فضای بیرونی مانند حیاط خانه.

X