با اصول انتخاب کاغذ دیواری آشنا شوید

با اصول انتخاب کاغذ دیواری آشنا شوید

وقتی قصد داریم که برای منزل کاغذ دیواری انتخاب کنیم اصولی را باید رغایت کنیم. در ادامه مطلب زیر با این اصول شما را آشا خواهیم کرد.

آشنایی با مهمترین اصول انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری به شما کمک می نماید تا دیزاین شیک و جذابی را برای بخش های مختلف منزل خود ایجاد کنید، و برعکس اینکه در رنگ زدن دستتان بسته بوده و تنوع کمتری را می توانید رقم بزنید، با استفاده از کاغذ دیواری می توانید بر این تنوع افزوده و طرح های جذاب و متفاوت تری را ایجاد کنید. علاوه بر این اگر دیوار خانه ی شما دچار آسیب شده و به آسانی نمی توانید بازسازی و یا تعمیر نمایید، و یا به بوی رنگ آلرژی دارید و یا به هر دلیل دیگری نمی توانید و یا نمی خواهید از روش رنگ زدن برای دیوارهای منزل خود بهره ببرید، می توانید کاغذ دیواری را مدنظر قرار دهید.

هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید به چه مواردی دقت و چه اصولی را رعایت کنیم؟

البته شاید رد حرف آسان باشد، اما در عمل وقتی تصمیم به انتخاب و خریداری کاغذ دیواری می گیرید، تازه متوجه می شوید که کاری سخت و نیازمند توجه است. به خصوص اگر برای بار اول باشد که اقدام به خرید کرده اید. اول پیش از انتخاب کاغذ دیواری تمامی کارها ومراحلی که جهت تغییر دیزاین صورت می گیرد را مورد توجه قرار دهید. در واقع هدف خود را از نصب کاغذ دیواری؛ اینکه جهت به وجود آوردن عمق بر روی دیوارها یا بزرگتر نشان دادن فضا، یا افزودن نماهای شیک یا افزودن رنگی در فضا را مشخص کنید.

نکته دیگر اینکه متناسب با کاربرد اتاق شما، انتخاب کاغذ دیواری نیز متفاوت می شود، مثلا برای نشیمن که محیطی برای گذران وقت افراد به شکلی صمیمانه و عمومی تر است، بهتر است از کاغذ دیواری هایی متلون و شاد بهره ببرید.

کاغذ دیواری در اتاق خواب

با توجه به اینکه اتاق خواب محلی برای آرامش و استراحت است، بهتر است از کاغذ دیواری هایی برای دیزاین دیوارهای این اتاق بهره ببرید که دارای طرح های ساده، یا گلدار، الهام یافته از طبیعت و یا الگوهای شکل های هندسی با رنگ های ملایم باشند. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که همه دیوارهای اتاق خواب را با استفاده از کاغذ دیواری طرحدار پوشش ندهید. در عوض می توانید یکی از آنها را دیوار شاخص برگزینید، که اغلب دیورا پشت تختخواب بعنوان دیوار شاخص انتخاب می گردد. این دیوار را با استفاده از کاغذ دیواری طرحدار و دیگر دیوارهای کناری را با استفاده از کاغذ دیواری ساده پوشش بدهید. طرح و رنگ هایی که در اتاق خواب به کار می برید، لازم است با دیگر نقاط اتاق خواب هارمونی و مطابقت داشته باشد.

کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه

آشپزخانه بخش دیگری از خانه می باشد که بسیار مهم و پرکاربرد بوده و البته نقش مهمی در دکوراسیون منزل نیز ایفا می کند. می توانید از طرح های متلون و متنوع کاغذ دیواری ها برای این قسمت استفاده کنید. در این مکان شما آزادی عمل بیشتر دارید تا کاغذ دیواری با چه طرح و رنگی را برگزینید، تنها به این نکته توجه کنید که از نظر رنگ و طرح با کاغذ دیواری پذیرایی تناسب داشته باشد. محیطی لذتبخش و همراه با راحتی طراحی نمایید. برای آشپزخانه ها حدالامکان خوب است از رنگ های خنثی و سفید بهره ببرید، ولی به شرطی که سایر رنگ ها به ویژه رنگ هایی که گرم تر می باشند؛ حذف نشوند. مثلا می توان کاغذ دیواری دارای اشکال هندسی را را با رنگ هایی دلخواه پیشنهاد کرد.

برای انتخاب بهتر کاغذ دیواری چه اصولی را باید رعایت کرد؟

هوم آفیس ها، یا همان دفاتر کار در منزل از جمله بخش هایی هستند که امروزه در طراحی و دکوراسیون افزوده شده است. با توجه به این موضوع که این دفترها قسمتی از خانه محسوب می شوند، مانند سایر قسمت ها باید طراحی و دیزاین گردد. در این اتاق برعکس اتاق پذیرایی بهتر است از نمایی حرفه ای و رسمی، ساده و همچنین کاربردی باید بهره برد. کاغذ دیواری نقشدار دارای رنگ یواری

هر رول کاغذ دیواری متناسب با کیفیت و متریالی که دارا است، رنج های قیمتی مختلفی را از کمترین تا بیشترین را شامل می شود. اولین شرط در انتخاب و خرید کاغذ دیواری با قیمت مختلف بسته به بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید صورت می گیرد، اما نکته ی دیگری که می توان اضافه کرد این است که برای نقاط مهم و توی چشم از کاغذ دیواری گرانبهاتر و شیک تر و در برخی از قسمت ها که کمتر مهم بوده و کمتر دیده می شوند می توانید از کاغذ دیواری با قیمت پایین تر و به صرفه تر بهره ببرید.

مقدار کافی کاغذ دواری (چند رول؟)

اگر می خواهید بدانید چه اندازه کاغذ دیواری، یعنی چند رول کاغذ دیواری برای هر یک از اتاق ها نیاز دارید، می توانید طول و عرض دیوارها را در هم ضرب کنید تا اندازه متر مربعی که کاغذ دیواری لازم است را محاسبه کنید. بعد سطح هایی همچون درب و پنجره را هر تعداد که وجود دارد از رقم به دست آمده کسر کنید.

با اصول انتخاب کاغذ دیواری آشنا شوید
با اصول انتخاب کاغذ دیواری آشنا شوید
X