ایده هایی برای تزیین خانه با گل طبیعی

یکی از تزیینات منزل استفاده از گل طبیعی برای زیبایی آن است. در ادامه مطلب زیر این ایده ها را بر میشماریم.

همانطور که گفتیم امروزه، تزیین منزل با گل طبیعی به دلیل کم هزینه بودن، طرفدارهای زیادی دارد. شما می‌توانید گلهای طبیعی را در گلدانهای زیبا بکارید سپس با کمک این گلهای زیبا بخشهای مختلف منزل نظیر اتاق خواب، سرویس بهداشتی و سالن پذیرایی را تزیین کنید. نکته‌ مهمی که وجود دارد این است که شما باید به تناسب گلهای طبیعی و گلدان نیز توجه کنید تا بتوانید زیباترین تزیینات را در بخشهای منزل خود داشته باشید. به همین منظور ما در این مقاله برای شما روشها و ایده‌هایی برای چیدمان منزل با گل طبیعی آورده‌ایم.

چیدمان گل در خانه با استفاده از گلدانهای آویز

یکی از روشهای چیدمان گل در خانه، استفاده از گلدانهای آویز است. شما می‌توانید این گلدانها را به کمک چوب، آویزهای فلزی و یا به وسیله هنگرهای لباسی که امروزه مرسوم شده است؛ در جاهای مختلف خانه مثل آشپزخانه، راهرو، اتاق خواب، حمام و… آویزان کنید. اگر آویزهای پلاستیکی که در گلدانفروشی‌ها است را نمی‌پسندید، می توانید از انواع مختلف آویزهای چوبی، فلزی، چرمی و یا از آویزهای قلاب بافی شده قدیمی که به تازگی خیلی پرطرفدار شده است استفاده کنید.

ایده گذاشتن گلدانها کف اتاق

یکی از قدیمی ترین و ساده‌ترین روشهای تزیین خانه با گل طبیعی، گذاشتن گلدانها به صورت تکی یا به صورت تعداد زیاد در اندازه و مدلهای متفاوت است. شما می‌توانید گوشه‌ای از خونه را در نظر بگیرید و با گذاشتن گلدانهایی در سایز و مدل های متفاوت کف اتاق، فضای سبزی را برای خودتان فراهم کنید. فقط توجه کنید که حتما از زیرگلدانی برای گلدانهایتان استفاده کنید که زمان آب دادن به گل‌ها کف اتاق یا پذیراییتان خیس نشود.

 

استفاده از گلدانهای شیشه‌ای و ساده برای چیدمان منزل با گل طبیعی

یکی از روشهایی که امروزه خیلی طرفدار دارد؛ استفاده از ظروف و گلدانهای شیشه‌ای ساده و رنگی به جای گلدان است. در این روش گیاهان را بدون خاک و به کمک آب نگه‌داری می‌کنند. این ظروف شیشه‌ای را می توانید در جاهای مختلف منزلتان مثل، روی میز کار، پشت پنجر‌ها، روی اپن آشپزخانه، در راهروها و حتی در حمام و اتاق خواب استفاده کنید. این روش سبزی و زیبایی را در تمام مکانهای منزلتان افزایش می‌دهد.

 

استفاده از استند در تزیین منزل با گل طبیعی

این وسیله که غالبا شبیه چیزی مثل یک نردبان است، به شما کمک می‌کند که گلدانهای دوستداشتنی خود را با نهایت نظم و زیبایی در کنار یکدیگر داشته باشید و آنها را چیدمان کنید. می‌توانید استندها را در راهروهای ورودی، در کنار پنجره‌ها( از آن جهت که نور کافی به گیاهان می‌رسد)، همچنین در اتاق مطالعه، فضاهای خالی خانه که هیچ ایده‌ای برای پر کردنشان ندارید و همچنین در کنار قاب عکس و تابلوها استفاده کنید. اما باید به این موضوع توجه کنید که استندها را در فضاهایی قرار دهید که به اندازه کافی نور به گیاهان برسد.

 

استفاده از دیوار سبز در منزل

اغلب ما در منزلمان دیواری داریم که خالی است و دوست داریم به آن تنوعی دهیم. لازم نیست همیشه برای تزیین دیوارها از تابلو یا قاب عکسهای خانوادگی استفاده کنیم؛ یک ایده متفاوت و جذاب برای تزیین دیوار استفاده از ایده دیوار سبز است؛ به این صورت که شما به کمک گلدانهای دیواری، گیاهان خود را به صورت عمودی به دیوار وصل می کنید.

 

استفاده از شلف‌های چوبی روی دیوار

یکی دیگر از وسایلی که می‌توانید برای چیدمان گلدانهایتان استفاده کنید، استفاده از شلف‌های چوبی در دیوار است. اگر دیوارهای خالی دارید و دوست ندارید از تابلو و چیزهای تزیینی دیگر استفاده کنید استفاده از یک یا چند شلف چوبی و قرار دادن گلدانهایی با سایز و مدلهای مختلف در آنها، گزینه خوبی است. در این شلف‌ها می‌توانید گلدانها را در کنار کتاب، مجیمه و سایر وسایل تزیینی قرار دهید.

 

 

قرار دادن گلدانها روی پایه

با قرار دادن گلدانها روی پایه، به آنها نظم می‌دهید و باعث بهتر دیده شدن آنها می‌شوید. همچنین این روش برای تمیز کردن زیر گلدان بسیار راحت‌تر است. استفاده از پایه‌ها در گوشه‌های خانه و همچنین کنار مبل و میز تلویزیون گزینه بسیار خوبی در دکوراسیون داخلی منزل است. می‌توانید از پایه‌های چوبی، فلزی و همچنین به صورت تکی یا چندتایی در اندازه‌های متفاوت استفاده کنید.

 

تبدیل کردن تراس‌های خانه به فضایی جنگلی

اگر خانه‌ شما در مجتمع‌های آپارتمانی است و امکان داشتن یک باغچه بزرگ را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم تراس خانه خود را به این کار اختصاص دهید. پر کردن تراس از گل‌ها، گیاهان و گلدان‌های فراوان باعث می‌شود که حس خانه‌تان هم از بیرون و هم از درون بسیار متفاوت باشد.

استفاده از قفسه‌های چوبی و گلدان‌های سفالی در تراس‌ها می‌تواند این فضا را ایده‌آل‌تر نماید. همچنین، گلدان‌های دیوارکوب نیز به استفاده بهینه از فضا کمک زیادی خواهند کرد. همچنین، نورپردازی با استفاده از ریسه‌ها و چراغ‌های آویز باعث می‌شود که حس رمانتیک و فوق‌العاده‌ای در سکوت شب داشته باشید.

ایده هایی برای تزیین خانه با گل طبیعی
ایده هایی برای تزیین خانه با گل طبیعی
X